02     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WYŁOWIONE Z SIECI: GryJakub " kYuba" BujakowskiGRY I EMINEM
Kontrowersyjny raper Eminem po raz kolejny trafił do sądu. Tym razem wpakowały go tam gry komputerowe. A o co chodzi? Już wyjaśniam, oskarżenie pojawiło się ze strony jednej z amerykańskich firm elektronicznych, która twierdzi, iż Eminem nie dotrzymał słowa w sprawie umowy o grę komputerową z jego udziałem. W pozwie czytamy, że manager artysty zawarł umowę z firmą Conspiracy Entertainment, jednak wycofał się z niej na rzecz innego producenta gier. Ciekawi mnie tylko jedno - czy ten "inny producent" nie okazał się czasem firmą, która "zjada na śniadanie" takie firmy jak Conspiracy Entertainment, a tym samym więcej płaci :).

GOTHIC 2: NOC KRUKA
Szykuje się pierwszy oficjalny dodatek do genialnego i często niedocenianego w wielu krajach eRPeGa - GOTHIC 2.

GOTHIC2: NOC KRUKA.


Jak można się było domyślić, główną rolę w add-onie odegra Zakon Magów Wody, którego zabrakło w podstawowej wersji. I jak się można jeszcze bardziej domyślić cały czas będziemy kierować poczynaniami "bezimiennego bohatera" :). Nowy świat, który przyjdzie nam zbadać będzie wielkości 30% świata Gothic2. Tym razem zwiedzimy tak egzotyczne lokacje jak podmokłe bagna czy rozległe pustynie. W dodatku pojawią się trzy nowe obozy: bandyci, piraci oraz magowie wody - nie wiadomo czy do każdego z nich będzie się można dołączyć. W grze napotkamy także dużo postaci, które występowały w GOTHIC 1, a nie pojawiły się w sequelu. Dodam jeszcze, że engine graficzny gry zostanie jeszcze bardziej podrasowany, by mógł w pełni wykorzystywać możliwości najnowszych kart graficznych. Jak widać jest na co czekać, a niemiecka premiera gry już w listopadzie...

NAGRODY NA WCG
Stowarzyszenie United Cyber Games Association podało niedawno szczegóły odnośnie nagród dla osób, które dostaną się do finałów World Cyber Games. Finaliści otrzymają komputery o następującej konfiguracji:
Intel Pentium 4 Hyper Threading Technology 2.6Ghz Fast 800mhz System bus
Intel 865 Pearl Motherboard, built in 10/100 NIC + sound
512MB DDR RAM
GeForce (R) FX 5600 256MB
60 GB dysk twardy
52x CDRW
Monitor Samsung 19"
No, nie powiem sprzęt do wygrania jest naprawdę przyzwoity, szkoda tylko że trzeba być naprawdę dobrym żeby dostać się do mega finału... Ale takie już życie - nie ma nic za darmo.

ANARCHY ONLINE: SHADOWLANDS
"Głęboko pośród cieni w odległej krainie, która rządzi się własnymi prawami... tutaj wszystko się zaczęło.

ANARCHY ONLINE: SHADOWLANDS


Kiedyś ogród Edenu teraz upadły raj - Shadowlands - tutaj znajdują się wszystkie odpowiedzi... dla tych, którzy są na tyle odważni by się o nie spytać" - tak mniej więcej przedstawia się wprowadzenie do słynnego ANARCHY ONLINE. Na pewno największą atrakcją dodatku będzie nowe miasto o dźwięcznej nazwie Jobe oraz dwie nowe profesje: Shade oraz Keeper. SHADOWLANDS ma także wprowadzić kilka nowości jeśli chodzi o rozwój postaci. W grze pojawią się również przedmioty, które będą mogły wpływać na nasze statystyki jak i dawać graczom nowe zdolności. A jeśli już o przedmiotach mowa to należy dodać, że w grze pojawi się możliwość zwiększania ich jakości. Dodatek przyniesie nam poza tym ok. 20 nowych terenów i ponad 100 nowych lochów! Premiera pod koniec września.

FROZEN THRONE IDZIE JAK ŚWIEŻE BUŁECZKI
Blizzard Entertainment poinformował niedawno, że najnowszy dodatek do WARCRAFT'a 3, zatytułowany THE FROZEN THRONE sprzedał się do tej pory na całym świecie w ilości jednego miliona egzemplarzy. Jest to liczba zaiste imponująca patrząc na to, że add-on jest w sklepach dopiero od miesiąca. Cóż, Blizzard już chyba powoli przyzwyczaja nas do takich wyników sprzedaży swoich gier jak i do bardzo wysokiego poziomu dodatków robionych przezeń. Recenzję FROZEN THRONE'a powinniście znaleźć w bieżącym numerze SS-NG.

TOP 10 W WIELKIEJ BRYTANII
ELSPA opublikowała kolejne notowanie oficjalnej, brytyjskiej listy przebojów, dotyczącej gier na wszystkie platformy:
1. POKEMON RUBY - GBA
2. POKEMON SAPPHIRE - GBA
3. EYE TOY: PLAY - PS2
4. FIFA 2003 - PS2, Xbox, PS One
5. MEDAL OF HONOR: FRONTLINE - PS2, Xbox
6. TOMB RAIDER: THE ANGEL OF DARKNESS - PS2, PC
7. LORDS OF THE RINGS: TWO TOWERS - PS2, GBA, GameCube
8. JAMES BOND 007: NIGHTFIRE - PS2, Xbox, GameCube
9. GRAND THEFT AUTO: VICE CITY - PS2, PC
10. ENTER THE MATRIX - PS2, Xbox, PC, GameCube
Nie będę tego komentować, bo podobno o gustach ludzi się nie dyskutuje... :)

CHICAGO 1930
Chicago, rok 1930, czas rozkwitu przestępczości i zdobywania władzy przez mafię. Specjalny oddział policyjny zostaje stworzony w celu zniszczenia gangu trawiącego Chicago. Pomiędzy gangsterami, a policją nawiązuje się otwarta wojna... czas wybrać stronę konfliktu i wziąć sprawy w swoje ręce. CHICAGO będzie grą przypominającą graficznie COMMANDOS'ów. Podczas rozgrywki będziemy dowodzić 5-osobowym oddziałem, w którym każda z osób będzie określona przez kilka współczynników: strzelanie, walka wręcz, celność, charyzma, pierwsza pomoc. Autorzy za główne atrybuty gry uważają wciągającą fabułę, niezwykle klimatyczną muzykę oraz pokaźną ilość misji. Ciekawym bajerkiem ma być opcja zwolnienia czasu, dzięki której będziemy mogli precyzyjniej dowodzić oddziałem podczas toczącej się bitwy. Data premiery nie została jeszcze podana.

MAX PAYNE 2
MAX'a PAYNE'a znają chyba wszyscy, gra miała być przełomem wśród strzelanin TPP, a okazała się po prostu bardzo dobrym produktem z kilkoma innowacyjnymi pomysłami, takimi jak "bullet time" czy "cut-scenki" w postaci komiksu.

MAX PAYNE 2


Gra odniosła jednak ogromny sukces, a twórcy gry - Remedy Entertainment - zdecydowali się wydać sequela. Gra zawierać będzie sporo zmian, które już zaczęły budzić kontrowersje. Otóż, główna oś fabuły będzie się teraz toczyć wokół wątku miłosnego. Max nie będzie już tylko maszyną do zabijania, lecz także czułym facetem:). Będzie on pomagał niejakiej Monice Sax, zawodowej najemniczce. Gierka będzie hulać na zupełnie nowym engine graficznym oraz będzie znacznie dłuższa od pierwowzoru. Autorzy gry obiecują także zupełnie nowe bronie oraz niesamowity klimat towarzyszący rozgrywce. Premiera pod koniec roku.

3DO SPRZEDANE
Wczoraj zorganizowana została aukcja, na której los firmy 3DO został rozstrzygnięty. Prawa autorskie do tworzonych przez firmę gier zostały rozprzedane pomiędzy większe korporacje. Ubi Soft za 1.3mln USD kupił serie MIGHT AND MAGIC oraz HEROES OF MIGHT AND MAGIC. STREET RACING SYNDICATE został zakupiony przez firmę Namco za 1.5mln USD. Na aukcji nie zabrakło Microsoftu, który wykupił znaną w USA serię baseballu - HIGH HEAT za kwotę nie podaną do oficjalnych informacji... No cóż, pożyjemy zobaczymy, szkoda tylko, że tak zasłużona w dziedzinie komputerowej rozrywki firma jak 3DO pożegnała się już na stałe z grami komputerowymi.

PANZERS
Akcja PANZERS przenosi nas w (popularne ostatnio) czasy II Wojny Światowej. W grze, która zapowiada się na bardzo dobrego RTS'a musimy sprawdzić się jako dowódca armii sowieckiej lub niemieckiej. PANZERS będzie posiadać w pełni trójwymiarową grafikę, dzięki której będziemy mogli podziwiać odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach bronie, pojazdy, samoloty czy budynki występujące podczas II Wojny Światowej. Misje toczyć się będą na otwartych przestrzeniach jak i w wyniszczonych przez wojnę miastach. W grze występować będzie ponad 100 jednostek, między innymi: ciężkie czołgi bojowe, żołnierze z koktajlem Mołotowa czy oddziały z miotaczami ognia.

PANZERS


Należy także wspomnieć o tym, że nasi żołnierze będą zdobywać doświadczenie, które będziemy mogli przeznaczyć na rozwijanie u nich specjalnych umiejętności czy podnoszenie statystyk. Na kampanię dla pojedynczego gracza składać się będzie ponad 20 misji, z których każda ma dostarczyć nam tyle emocji co udział w prawdziwej bitwie:). Jak widać jest na co czekać. Premiera już w styczniu 2004.

MIĘDZYNARODOWY CD PROJEKT
Firmy SEGA Europe oraz CD Projekt podpisały list intencyjny w sprawie wydania na terenie Polski, Czech oraz Słowacji jednej z najbardziej oczekiwanych gier roku, a mowa tu o WORMS 3D. Premiera odbędzie się równo z premierą europejską czyli 31 października. Jakby tego było mało, WORMS'y wyjdą w pełni zlokalizowanej wersji polskiej, czeskiej i słowackiej. Dla CD Projektu jest to z pewnością duży krok naprzód jeśli idzie o dystrybucję gier, chłopakom wreszcie udało się przekroczyć granice Polski. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

FAHRENHEIT
Gry takiej jak FAHRENHEIT jeszcze nie było - przynajmniej tak twierdzą twórcy gry i ci którzy grali w beta wersję. A co takiego niezwykłego w tej grze? Ano, powiem że dużo. Fabuła - nasz główny bohater Lucas Kane pchany jakąś nieznaną siłą morduje w restauracji przypadkowego człowieka. Od razu w pogoń za Lucasem rzuca się policja, chłopak musi uciekać, a na domiar złego przez cały czas nachodzą go dziwne wizje. Podczas gry będziemy kierować poczynaniami "ściganego" jak i tych co go ścigają. To co zrobimy jako jedna z postaci będzie miało wpływ na dalsze losy reszty bohaterów - dzięki takiemu rozwiązaniu gra będzie zupełnie nieliniowa. Gra posiadać będzie także bardzo dobrą grafikę - autorzy pracowali ponad 2 lata nad silnikiem gry, który prezentuje się naprawdę dobrze. Co wyjdzie z tak gorąco zapowiadanej gry dowiemy się na początku 2004 roku.02     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     WYŁOWIONE Z SIECI: Gry