22     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : News


NewsySony szykuje zamach na Halo ?
Na to wygląda, ponieważ twórcy gry przemianowanej niedawno na Killzone (wcześniej KIN) często używają sformułowania "Halo kiler" mówiąc o swoim nowym dziecku. Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości, kiedy to ziemski oddział zwany ISA ma odegrać sporą rolę w konflikcie o podłożu kolonizacyjnym. Gra zaoferuje nam 26 misji i cztery postaci do wyboru, przy czym reszta z czwórki (jak i wrogowie) będzie obdarowana hojnie, podobno rewolucyjnym, AI. Graficznie Killzone prezentuje się okazale, a twórcy podkreślają, iż mają zamiar stworzyć nową jakość oprawy AV na konsolkę Sony ... jedyne co boli w tej produkcji to A) data premiery (3 kwartał 2004) i B) na wiosnę wychodzi Halo 2 ...

GameCube poległ ...
Konsola nintendo została złamana, a kopie zapasowe są już dostępne w sieci. Wielka to strata, ponieważ "niełamalność" tego sprzętu stanowiła w dużej mierze o jego klimacie. Teraz Gacek dołączy do pozostałych "tanich w użytkowaniu" konsol na polskim rynku i pewnikiem zyska na popularności. Do odpalania backupów wystarczy tylko odpowiedni loader i ... tyle.

X-platyny
Jak wiadomo Sony prowadzi sprzedaż starszych i odpowiednio popularnych produkcji w edycji platynowej za połowę ceny ... M$ postanowił nie być gorszy i wystartował z podobną inicjatywą. Oto lista nowych platyn "za pół ceny" na X-kostkę:

"Blinx: The Time Sweeper" (Microsoft Game Studios)
"Dead or Alive 3" (Tecmo)
"Dead to Rights" (Namco)
"The Elder Scrolls III: Morrowind" (Bethesda Softworks)
"Hitman 2 - Silent Assassin" (Eidos)
"James Bond 007: Nightfire" (Electronic Arts)
"Lord of the Rings: Fellowship of the Ring" (Vivendi Universal)
"Medal of Honor: Frontline" (Electronic Arts)
"Need For Speed: Hot Pursuit 2" (Electronic Arts)
"Pac-Man World 2" (Namco)
"Spider-Man: The Movie" (Activision)
"Tony Hawk's Pro Skater 4" (Activision)
"Unreal Championship" (Atari)

Jak widać część z tych gier to killery w swojej klasie ... Microsoft wali z grubej rury by pozyskać nowych klientów ;-)

PGR2 wcześniej niż myśleliśmy ...
Project Gotham Racing 2 jest już prawie ukończony i ukaże się na zakończenie roku 2003 (oficjalne info Microsoftu ... YEAH !!!). Gra jak widać po opublikowanych screenach graficznie i nie tylko zerwie czapki z głów.
Podano też, że będziemy mogli ścigać się w jeszcze jednym idealnie odwzorowanym mieście, Yokohamie. Coś mi się wydaje że to przemyślany ukłon w stronę Japończyków, by poprawić tragiczną sprzedaż X'a w ich kraju.

Emulator Xbox'a na PC
Projekt nazywa się Xenon i jak na razie jest w stanie pociągnąć Halo w wersji NTSC od 1 do 16 FPS'ów ... kto by się spodziewał?

Microsoft zrywa z N-Vidią, a bierze oficjalny ślub z ...
ATI to firma, która będzie tworzyć układy będące sercem grafiki następcy Xbox'a. Chyba najważniejszym z powodów rezygnacji z usług N-Vidii są jej wysokie ceny, jednak spekuluje się również o oszustwach NV w testach czipsetu Ge-ForceFX i w tym wypadku wyższej wydajności czipsetów z pod znaku Radeon.

Eye-Toy króluje ...
Wyniki sprzedaży gier na Wyspach Brytyjskich pokazują, że nowoczesny i kreatywny projekt potrafi podbić serca i portfele graczy. Eye-Toy bez problemu przebił się na pierwsze, miejsca list sprzedaży nokautując nawet najnowsze wcielenie LaryC. Tak trzymać ;-)

PSX lepszy od PS2 ?
Nie dość że lepszy, to jeszcze kilkukrotnie droższy ... a PSX to ... najnowsze cacko Sony, łączące układ PS2 z kilkoma innymi bajerami w domowe centrum rozrywki dla bogaczy ;-) ... czyli maszynkę z rodziny set-top-box. Urządzenie odtwarza gry z PSX i PS2, dodatkowo wyposażone będzie w 120 GB HDD, tuner TV, nagrywarkę DVD jak również "ściągarkę internetową" czyli kartę sieciową + stosowne oprogramowanie. PSX wyposażony będzie również w USB 2.0 oraz obsługę SonyMemoryStick czyli prawdopodobnie Memorycard pójdzie w odstawkę. Z ciekawszych pomysłów trzeba dodać, że wszystkie porty i "dziury" umieszczone zostały ze względów estetycznych z tyłu urządzenia, a z przodu mamy tylko szczelinę na płyty (tacka została wyeliminowana) przez co PSX łyka wkładane w nią płytki. Kiedy to dotrze do Europy ?? Nikt jeszcze tego nie wie ... o Polsce lepiej zapomnieć ;-(

GBA SP jak świeże bułeczki ...
Nie wiem czy możecie to sobie wyobrazić, ale wg Wyliczeń BigN w każdej minucie od daty premiery sprzedaje się 10 (!!!) GBA SP. Wow ... to wynik godny pozazdroszczenia, siedzisz przed TV i czujesz, że co minutę 10 osób odkrywa magię tej przenośnej konsolki. W związku z powyższym Nintendo ogłosiło wydanie 2 dodatkowych kolorów GBA SP: Flame i Onyx (czyli czerwony i czarny ).


22     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : News